Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: niedziela, 13, marzec 2016 23:38
Super User

W sobotni wieczór 12 marca Podhalańska Ochotnicza Straż Pożarna Posada Dolna wraz kilkoma jednostkami z terenu Gminy Rymanów udała się do Jedlicza, by wspólnie OSP Dobieszyn – pomysłodawcą i współorganizatorem akcji oraz ponad 100 innymi zastępami straży pożarnej i innych służb ratowniczych wziąć udział w Strażackiej Jeździe Nocą,  której celem było zebranie funduszy na leczenie 18-sto miesięcznej Hani. Hania pochodzi z Dobieszyna i zmaga się z neuroblastomą, guz umiejscowiony w klatce piersiowej dał przerzuty do kości sklepienia czaszki i kości biodrowej. Hanie czeka długie leczenie i przeszczep komórek macierzystych.

Na miejsce zbiórki udaliśmy się samochodem Land Rower Def. wraz z łodzią i samochodem Star 244. Gminę Rymanów reprezentowały jeszcze jednostki OSP Rymanów, UOSP Rymanów-Zdrój, OSP Klimkówka i OSP Milcza.

 

{youtube}V7LIadq2JCs{/youtube}

Spotkanie rozpoczęło się od włączenia wszystkich sygnałów świetlnych i dźwiękowych punktualnie o godz. 18.00. Następnie druhowie z OSP Bratkówka oraz OSP Pustyny wraz z pomocą ratowników medycznych z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego i medycznego a strażacy z rafineryjnej jednostki przeciwpożarowej zaprezentowali ciężki samochód gaśniczy marki Tatra oraz możliwości działka wodnego, w które jest wyposażony. Na zakończenie spotkania każdej jednostce za udział w akcji i wielkie serce wręczono pamiątkowy dyplom i szklane serce oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. O godz. 20.00 wyruszyliśmy na objazd gminy Jedlicze. Kolumna 117 samochodów ciągnęła się przez około 3 kilometry. Oprócz setek osób zgromadzonych na parkingu w Jedliczu, również wiele osób czekało na nas na trasie przejazdu.

{youtube}a4Z0h6cnAV8{/youtube}

Podczas sobotniej, Strażackiej Jazdy Nocą do puszek udało się zebrać 20 954 złote, kilka euro i pensów. Jednak mamy nadzieję, że to nie koniec akcji. Liczymy, że małej Hani pomogą kolejne osoby, które dzięki mediom usłyszą o akcji strażaków z Dobieszyna.

Pomimo ogromnej ilości samochodów i ludzi, którzy wzięli udział w akcji organizatorom udało się wszystko sprawnie przeprowadzić, za co należą się im słowa uznania. Gratulujemy i dziękujemy, że  mogliśmy być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Ze strażackim pozdrowieniem Podhalańska Ochotnicza Straż Pożarna Posada Dolna!

Edyta Wiernusz

fot. Adrian Socha, Edyta Wiernusz, Sylwia Wiernusz, k112.pl

 

Kategoria: