Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: środa, 22, luty 2017 12:08
Super User

Strażacy muszą być przygotowani do działania w różnych sytuacjach i różnych okolicznościach. Muszą ćwiczyć swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę, by nieść pomoc w każdych warunkach. W tym celu organizowane są różnego rodzaju szkolenia, w których udział biorą zarówno strażacy zawodowi jak i ochotnicy.

 

 

W czwartek 16 lutego 2017 r. na zamarzniętym Zbiorniku Wodnym Besko w Sieniawie odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego. Wzięli w nich udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie oraz druhowie z jednostek OSP Posada Dolna i OSP Rymanów, które włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Ćwiczenia rozpoczął Zastępca Dowódcy JRG Krosno mł. bryg. Krzysztof Marszałek od omówienia przebiegu szkolenia. Zastępca Burmistrza Gminy Rymanów Pan Jan Materniak przywitał wszystkich zebranych i życzył strażakom wytrwałości w doskonaleniu swych umiejętności. Następnie asp. Marcin Brzana i dh Grzegorz Zawada omówili zagadnienia teoretyczne i zasady bezpieczeństwa, które obowiązują ratowników w trakcie tego typu działań. Podczas szkolenia strażacy przećwiczyli zasady poruszania się w ubraniu specjalnym do pracy w wodzie oraz podejmowania osoby poszkodowanej, pod  którą załamał się lód, za pomocą sań lodowych i deski ortopedycznej.

Kategoria: