Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: wtorek, 22, sierpień 2017 16:18
Super User

Już po raz trzeci ratownicy z województwa Podkarpackiego zjednoczyli siły by nieść pomoc. Tym razem wsparli nas nawet strażacy z województwa Małopolskiego.
O godzinie 1700 20 maja 2017 r. na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu zgromadziło się 112 samochodów straży pożarnej oraz innych służb ratowniczych m. in policji, gopr-u, zespołów ratownictwa medycznego a wolontariusze ze Stowarzyszenia "Troską o Twoją Przyszłość" zbierali pieniądze na leczenie chorej na mukowiscydozę, sześciomiesięcznej Oliwki Koza. Pomysłodawcą i organizatorem akcji byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Dobieszynie, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz portal Krosno112.pl.
W działaniach wsparli ich Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Komendą Miejską Policji w Krośnie oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Krośnie.

 Imprezę uświetniły występy wokalne, pokaz szkoły sztuk walki, symulator dachowania, pokazy grup wysokościowych z KM PSP W Krośnie oraz GOPR-u, symulacja akcji gaśniczej oraz wypadku drogowego i pokazy wydajności działek wodno-pianowych oraz motocykliści z klubu Riders of Flames. Tradycyjnie na zakończenie akcji wszystkie samochody udały się na nocną jazdę. Sznur samochodów ratowniczych przejechał ulicami gminy Jedlicze, Chorkówka oraz miasta Krosna, liczył w sumie około 25 kilometrów.

Już w poniedziałek wiadomo było, że podczas sobotniej zbiórki  z puszek wyjęto kwotę 19 638,17 zł, z niedzielnej pod kościołem w Dobieszynie 8 443,71 zł, a dodatkowo na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł z licytacji. To nie była jeszcze ostateczna kwota, jednak już wtedy  wiadomo było, że uzbierano pełną kwotę potrzebną na zakup kamizelki oscylacyjnej dla chorej dziewczynki. Podhalańską Ochotniczą Straż Pożarną Posada Dolna reprezentowali: dh Andrzej Wiernusz, dh Tomasz Pelczar, dh Urszula Wiernusz, dh Magdalena Pelczar, dh Edyta Wiernusz, dh Łukasz Litarowicz, Anna Litarowicz, dh Michał Widz, dh Alicja Wołczańska, dh Angelika Józefczyk, dh Kamila Litarowicz, dh Tomasz Litarowicz oraz nasz najmłodszy strażak Julia Wiernusz.

Nie wolno zapomnieć również o wkładzie w akcję st. kpt. Janusza Litwina, który w trakcie imprezy przekazał na leczenie Oliwki kwotę 3000,00 zł. W tym roku St. kpt. Janusz Litwin został zgłoszony przez KM PSP w Krośnie, w której pracuje, do plebiscytu, ogłoszonego przez portal nowiny24.pl, na Strażaka Roku, w kategorii strażak zawodowy.  W trakcie trwania plebiscytu obiecał on przekazać wygrane pieniądze na leczenie chorej Oliwki. W związku z nieporozumieniem jakie zaszło w trakcie informowania go o warunkach konkursu i nagrodach, st. kpt. Janusz Liwin sam ufundował obiecaną kwotę pieniędzy.

Pamiętajmy razem możemy więcej!

 

 

Kategoria: