Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: wtorek, 22, sierpień 2017 17:37
Super User

W sobotę 8 lipca w Rudawce Rymanowskiej odbyły się pierwsze, na tak dużą skalę, manewry ratownicze jednostek OSP z terenu naszej Gminy. 17 jednostek, 22 wozy strażackie, ponad 100 strażaków i ok. 1300 m węży pożarniczych, tyle sił i środków potrzeba było by ugasić symulowany pożar lasu .

W trakcie działań ratownicy przećwiczyli również udzielanie pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom.  Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali Komendant Gminny dh Marek Tomkiewicz oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Rymanowie dh Kazimierz Gładysiewicz. Działania strażaków obserwowała komisja w skład której weszli oficerowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.  Przed przystąpieniem do działań komisja dokładnie sprawdziła sprzęt i umundurowanie druhów, a na zakończenie oceniła przebieg manewrów. W ćwiczeniach udział wzięły: OSP Bałucianka, OSP Bzianka, OSP Deszno, OSP Głębokie, OSP Klimkówka, OSP Królik Polski, OSP Ladzin,  OSP Milcza, OSP Nowa Wieś, POSP KSRG Posada Dolna,  OSP Posada Górna, OSP KSRG Rymanów,  UOSP Rymanów Zdrój,  OSP Sieniawa,  OSP Wisłoczek,  OSP Wróblik Królewski, OSP Wróblik Szlachecki.

Kategoria: