Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: środa, 30, sierpień 2017 11:24
Super User

W dniu 16 lipca 2017 r. na stadionie sportowym w Rymanowie rozegraliśmy Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Pomimo niesprzyjających okoliczności do zawodów przystąpiło 14 drużyn z 10 jednostek z terenu gminy Rymanów. Pogoda po raz kolejny wystawiła naszych druhów na próbę, jednak burza, która chwilowo przerwała rywalizację, nie wystraszyła naszych dzielnych strażaków.

 

Naszą jednostkę tradycyjnie  reprezentowały aż 4 drużyny, po jednej w każdej kategorii. Druhowie i druhny rywalizowali  w sztafecie 7x50 i ćwiczeniu bojowym, natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: w sztafecie 400 m i ćwiczeniu bojowym. Dodatkowo wszystkie drużyny, po raz pierwszy w historii zmierzyły się w konkurencji musztry. W tej kategorii wyróżniono tylko te drużyny które najlepiej wykonały ćwiczenie i były to: w grupie MDP dziewcząt OSP Posada Dolna, MDP Chłopców OSP Posada Górna, w grupie „C” Kobiet OSP Posada Dolna i w grupie „A” Seniorów OSP Bałucianka. Jednak trzeba tu podkreślić, że drużyna reprezentująca POSP Posada Dolna  W grupie „C” kobiet wykonała ćwiczenie musztry najlepiej spośród wszystkich drużyn biorących udział w zawodach. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwała komisja sędziowska składająca się przedstawicieli komendy miejskiej PSP w Krośnie oraz druhów z gminy Wojaszówka, pod przewodnictwem bryg. Pawła Gaja.

MDP dziewcząt i Kobieca Drużyna Pożarnicza reprezentujące OSP Posada Dolna nie miały konkurencji w swojej kategorii i zajęły pierwsze miejsca. MDP chłopców również zajęła 1 miejsce i zwyciężyła w rywalizacji z MDP Posada Górna. Natomiast drużyna reprezentująca naszą jednostkę w grupie „A” zajęła miejsce 8.  MDP dziewcząt i chłopców oraz KDP będą reprezentowały nasz gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 24 września w Odrzykoniu. Gminę Rymanów w grupie Seniorów reprezentować będzie OSP Posada Górna, która zwyciężyła rywalizacje podczas zawodów gminnych.

Swoją obecnością na zawodach zaszczycił nas płk poż. Mieczysław Prugar, a Sara Maścibrzuch z OSP Posada Dolna otrzymała wyróżnienie jako najmłodsza uczestniczka zawodów.

W trakcie imprezy krośnieńscy Policjanci i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz  Bezpieczeństwa w Krośnie znakowali rowery, ma to na celu zabezpieczenie ich przed kradzieżą.

Fot: Adrian Socha, Andrzej Wiernusz, Sylwia Wiernusz

Kategoria: