Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: środa, 30, sierpień 2017 12:49
Asia Litarowicz

W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. strażacy z POSP Posada Dolna i OSP Kobylany (gm. Chorkówka) udali się do Nižnego Mirošova na Słowacji. Głównym celem wizyty był udział w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych przez tamtejszą jednostkę. Podhalańską Ochotniczą Straż Pożarną Posada Dolna reprezentowała Kobieca Drużyna Pożarnicza w składzie: dh Edyta Wiernusz, dh Kamila Litarowicz, dh Joanna Litarowicz, dh Alicja Wołczańska, dh Wioletta Wołczańska, dh Patrycja Zima, dh Angelika Józefczyk, dh Weronika Kurylak oraz Komendant Gminny dh Marek Tomkiewicz, Prezes dh Andrzej Wołczański, dh Andrzej Wiernusz i dh Konrad Zarzyczny.  Całej delegacji przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Krośnie dh Jan Kilar.

 

Na Słowacji rywalizacja podczas zawodów wygląda inaczej niż w Polsce. Nie rozegrano tam sztafety a ćwiczenie bojowe,  w nico innym systemie, przeprowadzono dwukrotnie. Dokładny pomiar czasu zapewniły fotokomórki.  Czasy ćwiczenia bojowego słowackich strażaków przedstawiały się następująco: DHZ Olsavce - 15,93s, DHZ Radoma 17,30s, DHZ Nižný Mirošov 18,15s, DHZ Svidnik 20,05s, DHZ Roztoky 24,55s. Polscy strażacy uzyskali czasy: OSP Kobylany 40,97s, OSP Posada Dolna 50,50s.

Podczas wyjazdu zwiedziliśmy również remizę zawodowej straży pożarnej w Svidniku, gdzie mięliśmy okazję zobaczyć wozy bojowe będące na wyposażeniu jednostki.

Fot: Andrzej Wiernusz, Rafał Zarzyczny.
Kategoria: