Tel: 998 lub 112

Email: ospposadadolna@vp.pl

OSP Posada Dolna

Opublikowano: poniedziałek, 18, wrzesień 2017 20:13
Asia Litarowicz

W niedzielę  17 września 2017 r. wzięliśmy udział w uroczystym poświęceniu i przekazaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałuciance lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego Gazela. W trakcie imprezy  poświęcono również wyremontowany Dom Ludowy.

 

Obchody rozpoczął uroczysty przemarsz do miejscowego kościoła, gdzie ks. proboszcz Wiesław Słotwiński odprawił  mszę św.  Następnie na placu przed Domem Ludowym przywitano przybyłych gości, przedstawiono rys historyczny Jednostki i miejscowości Bałucianka, poświęcono nowo przekazany samochód i Dom Ludowy  oraz wręczono odznaczenia dla najbardziej zasłużonych druhów. Po poczęstunku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bałucianki, przedstawiono program artystyczny, który wykonały dzieci i młodzież z Bałucianki a nad jego przebiegiem czuwała Pani Beata Litwin. W uroczystościach udział wzięli m. im.: płk poż. w st. spocz. Mieczysław Prugar, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Krośnie dh Jan Kilar,  Komendant Gminny dh Marek Tomkiewicz,  Komendant Miejski PSP w Krośnie st.bryg. mgr inż. Mariusz Bieńczak, Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Pan Kazimierz Gładysz, Przewodnicząca Rady Miejskiej

w Rymanowie Pani Krystyna Przybyła- Ostap oraz burmistrz gminy Rymanów Pan Wojciech Farbaniec. Przemarsz pocztów sztandarowych poprowadził dh Krzysztof Szczęsny członek OSP Lubatowa.

Podhalańską Ochotniczą Straż Pożarną reprezentował Prezes dh Andrzej Wołczański, wieloletni Naczelnik dh Andrzej Wiernusz oraz poczet sztandarowy w składzie: dh Tomasz Litarowicz, dh Edyta Wiernusz oraz dh Angelika Józefczyk.

Fot: Joanna Litarowicz

Kategoria: